Straż Miejska i Caritas Polska prowadzą akcję „Trochę ciepła dla bezdomnego” od 2015 roku.

Stołeczni strażnicy miejscy pomagają osobom bezdomnym (fot. SM)Stołeczni strażnicy miejscy pomagają osobom bezdomnym (fot. SM)

W tym sezonie zimowym strażnicy nie tylko rozwozili żywność i odzież, ale też zapewniali, wraz z Lekarzami Nadziei, pomoc medyczną.

Tegoroczna edycja trwała o tydzień dłużej niż przewidywano – wszystko przez atak mrozów na przełomie lutego i marca. Tej zimy dzięki współpracy Caritas i Straży Miejskiej oraz darczyńcom wśród blisko 400 bezdomnych udało się rozdać 100 koców, 640 par skarpet i 2,5 tysiąca litrów pożywnej, ciepłej zupy. Nieoceniona była też pomoc Lekarzy Nadziei, którzy w ramach Ulicznego Patrolu Medycznego udzielali doraźnej pomocy medycznej potrzebującym.

Choć sama akcja zimowa jest na finiszu, to pomoc udzielana będzie nadal. Wciąż działa Uliczny Patrol Medyczny, całoroczny projekt Caritas Polska, Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei, wzorowany na podobnie działających w większych miastach europejskich i amerykańskich. Regularnie też patrolowane są miejsca przebywania bezdomnych, by w razie potrzeby reagować odpowiednio do sytuacji.
(SM)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!